Facebook
Instagram
Çorum Haberleri
Çorum
AZ BULUTLU
22°
ANASAYFA Eğitim UMKE Personeline Zorlu Arazi Şartlarında Araç Kullanma Becerisi Eğitimi Veriliyor

UMKE Personeline Zorlu Arazi Şartlarında Araç Kullanma Becerisi Eğitimi Veriliyor

UMKE personeline zorlu arazi şartlarında araç kullanma becerisi kazandıran eğitim, Vezirköprü'de başladı. 17 ilin 100 personeli, 26 araçla eğitime katılıyor. Eğitim, 8 Haziran'a kadar devam edecek.
UMKE Personeline Zorlu Arazi Şartlarında Araç Kullanma Becerisi Eğitimi Veriliyor

Sağlık Bakanlığı UMKE Personeline Arazi Aracı Kullanma Eğitimi Veriyor

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, UMKE personeline "4X4 UMKE Arazi Aracı Yol Dışı Sürüş Teknikleri Eğitimi" ile zorlu arazi şartlarında araç kullanma becerisi kazandırıyor.

UMKE Arazi Aracı Kullanma Eğitimi Vezirköprü'de Başladı

UMKE çalışanlarının afet ve acil durumlarda olay yerine güvenli şekilde, en kısa sürede ulaşımı için düzenlenen eğitim, Vezirköprü ilçesi İncesu mevkisinde başladı.

100 Personel ve 26 UMKE Aracı Eğitime Katıldı

Eğitime, Niğde, Sinop, Çankırı, Kırıkkale, Sivas, Giresun, Tokat, Ankara, Çorum, Kırşehir, Nevşehir, Kastamonu, Kayseri, Yozgat, Samsun, Ordu ve Amasya'dan 100 personel, 26 UMKE aracıyla katıldı.

Personele zorlu arazi şartlarında araç kullanma becerisi kazandırılması hedeflenen eğitim, 8 Haziran'a kadar devam edecek.

Samsun İl Sağlık Müdürü Mustafa Uras, basın mensuplarına, UMKE'nin kurulduğu tarihten sonra kendini çok ciddi anlamda geliştirdiğini söyledi.

UMKE'nin, Kahramanmaraş merkezli depremler başta olmak üzere ulusal ve uluslararası birçok afette görev aldığına işaret eden Uras, "UMKE araçlarının yol dışında kullanımı çok önemli olduğundan, burada kendilerini geliştirmelerini istiyoruz." dedi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Şeker hastası genç evinde ölü bulundu

Şeker hastası genç evinde ölü bulundu