Facebook
Instagram
Çorum Haberleri
Çorum
AÇIK
26°
ANASAYFA Genel Çorum Valisi Dağlı, Dolandırıcılara Karşı Vatandaşları Uyardı

Çorum Valisi Dağlı, Dolandırıcılara Karşı Vatandaşları Uyardı

Çorum Valisi Zülkif Dağlı, internet ve telefon dolandırıcılıklarına karşı vatandaşları uyardı. Emniyet ve jandarma birimlerinin yasadışı sitelere erişimi engellediği açıklandı. Ayrıca, uyuşturucuyla mücadelede de başarılı operasyonlar gerçekleştirildi. Vali, boğulma olaylarına ve orman yangınlarına karşı da uyarılarda bulundu. Suç ve suçlularla kararlı mücadele edileceği vurgulandı.
Çorum Valisi Dağlı, Dolandırıcılara Karşı Vatandaşları Uyardı

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı: Dolandırıcılık Olaylarına Karşı Uyarıda Bulundu

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, son aylarda dolandırıcılık olaylarının artışına dikkat çekerek, internet, telefon ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları daha duyarlı olmaları için uyardı.

Emniyet ve Jandarma 62 Siteye Erişim Engelledi

Valilikte düzenlenen Haziran ayı değerlendirme toplantısında konuşan Vali Zülkif Dağlı, emniyet ve jandarma birimlerince yasadışı olarak internet üzerinden bahis oynatıldığı tespit edilen 36, müstehcenlik ve fuhuş içerikli yayın yapan 26 olmak üzere toplam 62 sitenin erişimin engellendiğini açıkladı.

Çeşitli Suçlarla Mücadelede Son Durum

Oltalama tekniği ile kişilerin bilgilerini ele geçirerek menfaat temin ettiği tespit edilen 30 URL adresinin Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezine bildirilerek çok sayıda vatandaşımızın mağdur olmasının önüne geçildiğine dikkat çeken Vali Dağlı, ayrıca internet üzerinde yapılan sanal devriye faaliyetinde suç teşkil edebileceği değerlendirilen toplam 230 sosyal medya hesabı hakkında işlem yapılarak ilgili birimlere bildirimde bulunulduğunu açıkladı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Çorum Valisi: Haziranda 363 kişi gözaltına alındı, 33'ü tutuklandı!

Çorum Valisi: Haziranda 363 kişi gözaltına alındı, 33'ü tutuklandı!